Najbliższe dni będą upalne

Jak podaje IMGW, Europa centralna znajdować się będzie pod wpływem wyżów z centrami nad Polską, Morzem Północnym i Rumunią. Pozostałą część kontynentu obejmować będą niże wraz z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Bałtyku nad Białoruś. Z kierunków wschodnich będzie napływać bardzo ciepłe i suche, polarno-kontynentalne powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie spadać.

W piątek bezchmurnie, miejscami zachmurzenie małe, we wschodniej połowie kraju możliwy przejściowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 27 st., 28 st. na wschodzie i na wschodnim wybrzeżu do 30 st., 31 st. na zachodzie, w dolinach karpackich od 23 st. do 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie, miejscami zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13 st. na północnym wschodzie do 19 st. na południowym zachodzie i na wybrzeżu, w dolinach karpackich od 10 st. do 13 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W sobotę zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 28 st., 30 st. na wschodzie i nad samym morzem do 34 st. na zachodzie, w dolinach karpackich od 26 st. do 30 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie w piątek słonecznie. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy bezchmurnie. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W sobotę słonecznie. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl