Ks. kard. Grocholewski z wizytą w Radiu Maryja

Ks. kard. Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego przybył z wizytą do Torunia. Jego Eminencja odwiedził Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe.

W Toruniu ks. kard. Zenon Grocholewski przyjrzał się budowie świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

– Ja jestem pełen podziwu i uznania dla tej świątyni, dla o. Tadeusza Rydzyka CSsR, redemptorystów, ale także dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do budowy tej świątyni. To jest ogromna rodzina wiernych. Ta świątynia jest owocem wiary i miłości. Miłości do Pana Boga. Zadaniem tej świątyni jest budzenie wiary u ludzi. To jest rzecz fundamentalna – powiedział ks. kard. Zenon Grocholewski.

Były prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego odwiedził także Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

– Myślę, że ta szkoła jest bardzo potrzebna. Dzisiaj są potrzebne uczelnie katolickie, które formują ludzi w duchu chrześcijańskim. Nasz katolicki kraj potrzebuje katolików wykształconych, odważnych i świadomych – mówił ks. kard. Zenon Grocholewski.

Ks. kard. Zenon Grocholewski pełnił posługę u boku pięciu papieży od bł. Pawła VI do papieża Franciszka. Jego Eminencja to wybitny naukowiec – znawca prawa kanonicznego, autor licznych publikacji, doktor honoris causa 22 uczelni na całym świecie.

Jako prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego odpowiadał za 1500 uniwersytetów i ponad 200 tys. szkół katolickich na całym świecie. Jego wkład w ich rozwój jest ogromny.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl