fot. https://pixabay.com/

Słonecznie i ciepło

Na przeważającej części kraju będzie słonecznie. Termometry wskażą 18 stopni w centrum i na południowym zachodzie – poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha.

Będzie dziś słonecznie, jedynie na wschodzie i na południu zachmurzenie umiarkowane, ale bez opadów.

Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza na południowym wschodzie i południu do 18 stopni w centrum i na południowym zachodzie. Nad morzem zimniej od 9 do 11 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno wschodni i wschodni. Wysoko w górach początkowo porywy wiatru osiągną prędkość do 55 km/h i ten wiatr będzie słabł.

W nocy na zachodzie będzie pogodnie, natomiast we wschodniej części kraju będzie więcej chmur. Tam zachmurzenie umiarkowane. Na północy lokalnie pojawią się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od 1-3 stopni Celsjusza na północy i w kotlinach górskich. Tam przygruntowe przymrozki wyniosą -1 stopień. Na przeważającym obszarze kraju od 4 do 7 stopni.

Wiatr będzie słaby, północny i północno-wschodni, lokalnie zmienny.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl