fot. flickr.com

Polska będzie pod wpływem zatoki niżowej

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz południowo-wschodnia znajdą się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu rozległego klina wyżowego.

Północna część Polski będzie pod wpływem zatoki niżu z ośrodkami nad północnym Atlantykiem. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny. Pozostała część kraju znajdzie się w zasięgu klina wyżowego. Napływać będzie cieplejsza masa powietrza z zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie, południu i w centrum Polski miejscami słabe opady deszczu. W Karpatach możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st., 6 st. na północnym wschodzie do 9 st., 11 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby, na północy Polski umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, w górach rozpogodzenia. Na północnym wschodzie zanikające opady deszczu. Rano na południu miejscami mgły zmniejszające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4 st., 0 st. na południu i południowym wschodzie Polski do 1 st., 5 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, na północy Polski umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, rano miejscami duże. Temperatura maksymalna od 8 st. na północnym wschodzie Polski do 12 st. w centrum i do 15 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem początkowo dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj