Znaleziono kryjówki z bronią przygotowaną dla dżihadystów

Tunezyjskie siły bezpieczeństwa natrafiły przy granicy z Libią na dwa ukryte magazyny broni i rakiet, przygotowanych prawdopodobnie dla grup dżihadystów, którzy planowali podjęcie działań w niedalekich regionach górskich – ogłoszono w piątek w Tunisie.

Rzecznik tunezyjskiego ministra obrony powiedział, że w kryjówkach z bronią, które znajdowały się nieopodal miejscowości Ben Guerdan przy granicy libijskiej znaleziono m.in. lekkie wyrzutnie rakiet, kilkadziesiąt rakiet przeciwczołgowych, pociski moździerzowe, pistolety Kałasznikowa i duże ilości amunicji.

Od czasu upadku reżimu libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego handlarze przemycają z Libii do sąsiednich krajów duże ilości broni.

Według tunezyjskiego wywiadu wojskowego broń była przeznaczona dla grup dżihadystów ukrywających się na obszarze mniej więcej 100 kilometrów kwadratowych w masywie górskim przy granicy algierskiej.

Armia tunezyjska prowadzi w tych dniach wzdłuż granicy z Libią dużą operację mającą na celu zniszczenie kryjówek terrorystów i handlarzy bronią.

„Terroryzm żyje z kontrabandy, a kontrabanda z terroryzmu” – powtarza od kilku dni w wywiadach dla mediów tunezyjski minister spraw wewnętrznych Mohammed Nadżim Gharsali, który obiecuje położyć kres temu „biznesowi”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl