Niemcy: Merkel za umowami z Egiptem i Tunezją ws. uchodźców

Kanclerz Niemiec Angela Merkel opowiedziała się w poniedziałek za zawarciem z państwami basenu Morza Śródziemnego – w tym z Egiptem i Tunezją – umów w sprawie uchodźców na wzór porozumienia, jakie obowiązuje już między Unią Europejską i Turcją.

Musimy uczynić wszystko co możliwe i także tego chcemy, by nie powtórzyła się taka sytuacja, jak późnym latem ubiegłego roku” – powiedziała Merkel w Berlinie, wskazując jednocześnie na liczne przypadki utonięć migrantów podczas przeprawy przez Morze Śródziemne.

Szefowa niemieckiego rządu mówiła o obowiązku znalezienia uchodźcom legalnych dróg do Niemiec lub zaoferowania im dobrych warunków egzystencji w pobliżu ich krajów ojczystych. Kluczem do tego jest porozumienie z Turcją i są to mechanizmy, które musimy wprowadzić także w odniesieniu do innych krajów, na przykład Egiptu albo także Tunezji oraz innych – zaznaczyła Merkel.

Porozumienie między UE i Turcją przewiduje wydalanie do tego kraju wszystkich migrantów, którzy nielegalnie przedostali się do Grecji. Od 4 kwietnia za każdego odesłanego syryjskiego uchodźcę może udać się legalnie i bezpośrednio do UE z Turcji inny Syryjczyk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl