fot. pixabay.com

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska przejściowo znalazła się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Po południu od zachodu powoli nasuwać się będzie zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Północnego. Nadal napływa powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa. Przewiduje się spadek ciśnienia.

W ciągu dnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy i północnym wschodzie rozpogodzenia. Za wyjątkiem północnego wschodzie miejscami opady deszczu, na południowym wschodzie też burze. Na południowym wschodzie prognozowana suma opadów od 10 mm do 25 mm. Pod wieczór burze możliwe też na krańcach zachodnich. Temperatura maksymalna od 7 st. C na wybrzeżu i 9 st. C, 10 st. C na północy, wschodzie oraz miejscami południowym wschodzie, około 12 st. C w centrum i na zachodzie do 16 st. C, 17 st. C na południowym wschodzie. Cieplej tylko na obszarach podgórskich w Karpatach, od 18 st. C do 21 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, tylko na południowym wschodzie północno-wschodni. W czasie wieczornych burz na zachodzie porywy wiatru do 60 km/h, na południowym wschodzie do 70 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie początkowo rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy, zachodzie oraz w centrum również burze. Prognozowana suma opadów około 10 mm, tylko na południowym wschodzie oraz miejscami na północy około 15 mm, na wybrzeżu do 20 mm. Wysoko w górach opady śniegu, w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Temperatura minimalna od 1 st. C, 2 st. C na północy, około 5 st. C w centrum do 9 st. C, 10 st. C na południowym wschodzie. Wieczorem na krańcach północno-wschodnich możliwe przygruntowe przymrozki do minus 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h. Nad morzem wiatr dość silny i silny, do 45 km/h, w porywach do 70 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 120 km/h, w Tatrach wiatr powodować może zawieje śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl