fot. Autorstwa TUBS - Praca własna Ta ^specifik^ z W3C grafika wektorowa została stworzona za pomocą Adobe Illustrator. Ten plik został załadowany za pomocą narzędzia Commonist. Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku: Australia in Oceania.svg (przez TUBS)., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15181959

Silne trzęsienie ziemi w Papui Nowej Gwinei

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,5 nawiedziło w poniedziałek rano, czasu lokalnego, Papuę Nową Gwineę. Nie wydano jednak komunikatu o falach tsunami, brak też doniesień o ofiarach lub stratach materialnych –  poinformowały władze.

Według amerykańskiej Służby Geologicznej (USGS) epicentrum wstrząsów znajdowało się 110 km na południowy wschód od miasta Kimbe, stolicy prowincji West New Britain, na głębokości ok. 68 kilometrów.

Papua Nowa Gwinęa stanowi fragment tzw. „ognistego kręgu” otaczającego Ocean Spokojny, w którym występuje większość trzęsień ziemi i wybuchów wulkanów na świecie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl