Japonia: Silne trzęsienie ziemi na Okinawie 

Trzęsienie ziemi o sile 6,8 w skali Richtera nawiedziło w poniedziałek wyspę Okinawa w południowej części Japonii. Nie ma informacji o ofiarach. „Nie ma także większych zniszczeń” – powiedział rzecznik japońskiego rządu.

Jak poinformowała japońska telewizja NHK, dla kilku niewielkich wysp w pobliżu Okinawy wydano ostrzeżenie przed niewielkim tsunami. Alarm szybko jednak odwołano.

Japonia leży na obszarze bardzo aktywnym sejsmicznie, na styku czterech płyt tektonicznych. Występuje tam ok. 20 proc. wszystkich trzęsień ziemi na świecie.

W marcu 2011 roku trzęsienie ziemi i potężne tsunami spowodowały w północno-wschodniej Japonii śmierć ponad 18 tysięcy ludzi i gigantyczne zniszczenia.

W poniedziałek wstrząsy sejsmiczne zarejestrowano także na Tajwanie. Według amerykańskiej służby geologicznej USGS trzęsienie miało tam siłę 6,6 w skali Richtera. Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami. Nie ma także informacji o ofiarach bądź zniszczeniach. W stolicy Tajwanu, Tajpej, zakołysały się budynki.

Tajwan, podobnie jak Japonia, narażony jest na wstrząsy sejsmiczne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl