Nad Polską opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, północna połowa kontynentu europejskiego będzie w zasięgu rozległego niżu znad Północnego Atlantyku, w strefie frontów atmosferycznych. Południowe rejony Europy będą w zasięgu wyżu znad południowej Hiszpanii.

Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Atlantyku, w strefie frontu okluzji, za którym napłynie dość ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W zachodniej połowie kraju opady deszczu, we wschodniej opady deszczu ze śniegiem i deszczu, tylko początkowo na krańcach północno-wschodnich opady śniegu. Na wschodzie przejściowo opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach prognozowana suma opadów do 15 mm, lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 0 st. na wschodzie do 6 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, pod koniec dnia na terenach podgórskich Karpat do 80 km/h, z kierunków południowych.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na wschodzie i południu także deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie na wschodzie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach prognozowana suma opadów do 15 mm, lokalnie do 20 mm. Temperatura minimalna od -1 st. na wschodzie i terenach podgórskich Karpat do 4 st. na zachodzie. Wiatr na północy kraju słaby, poza tym przeważnie umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, a na terenach podgórskich Karpat do 80 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl