W Polsce słonecznie z opadami śniegu

Jak informuje IMGW, znaczna część kontynentu europejskiego znajdzie się w zasięgu oddziaływania układów wysokiego ciśnienia z centrami nad Wielką Brytanią, południowymi Niemcami i północną Skandynawią. Jedynie wschodnia i południowo-zachodnia część Europy będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Krymem i wschodnim Atlantykiem.

Polska będzie po wpływem wyżu znad Niemiec, jedynie początkowo na wschodzie kraju zaznaczał się będzie wpływ niżu znad Krymu. Z północy napływać nadal będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie jutro w południe w Warszawie wyniesie 1007 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na krańcach północno-zachodnich rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju opady śniegu, na wybrzeżu deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -2 st. na północnym wschodzie do 2 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około -3 st., na Pomorzu od 2 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl