fot. PAP

Napływać będzie cieplejsza masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia znajdować się będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Ukrainą. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą niże z ośrodkami nad Morzem Północnym, Morzem Białym i Algierią wraz z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad Ukrainą, z zachodu napływać będzie nieco cieplejsza masa powietrza polarno-morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

We wtorek przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie do 9 st., 11 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane, na północy kraju okresami duże. Temperatura minimalna przeważnie od 0 st. do 3 st., tylko lokalnie na wschodzie i południu -1 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, a na Pogórzu Karpackim okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie i północy okresami duże. Miejscami, głównie na zachodzie i północy słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st., 6 st. na północnym wschodzie i północy do 10 st. na południu i południowym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W Warszawie we wtorek w dzień słonecznie. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj