fot. PAP

Prognoza pogody na 11 i 12 października

Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia pozostanie w zasięgu wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Niemiec, na północy zaznaczy się strefa frontu ciepłego. Z południowego zachodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko miejscami na północy, zachodzie i południowym zachodzie kraju okresami wzrastające do dużego i tam miejscami opady deszczu. Na Nizinie Szczecińskiej prognozowana wysokość opadów do 14 mm. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. na przeważającym obszarze od 20 do 23 st., na północy chłodniej od 16 do 20 st. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalne mgły, miejscami ograniczające widzialność do 100 m. Na północy i zachodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami słabe opady deszczu. Temp. min. od 11 do 14 st., tylko w dolinach górskich chłodniej 9, 10 st. Wiatr słaby, nad morzem słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

W niedzielę w centrum i na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, na północy i na zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam możliwe niewielkie przelotne opady deszczu. Temp. maks. na północy kraju od 15 do 18 st., w centrum i na południu od 18 do 22 st. Wiatr słaby południowo-zachodni, na północy kraju słaby i umiarkowany południowo-zachodni i zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 12 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 20 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj