Lublin: Dzień solidarności z Polakami na Kresach

W Lublinie będzie miał miejsce „Dzień solidarności z Polakami na Kresach”. Organizatorzy chcą tego dnia zwrócić uwagę społeczeństwa na sytuację i problemy Polaków zamieszkujących tereny dzisiejszej Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Podczas konferencji, organizatorzy chcą poruszyć temat zaniedbania przez polskie władze sprawy Polaków mieszkających na Kresach. Będzie także mowa o tym, jak paląca jest potrzeba wspierania naszych rodaków w każdy możliwy sposób.

Obchody dnia solidarności rozpoczną się w południe Mszą św. sprawowaną w kościele pw. św. Jozafata. Po Eucharystii, w Sali konferencyjnej budynku NSZZ „Solidarność” przy ul. Królewskiej 3 rozpocznie się konferencja, w której wezmą udział m.in. dr hab. Włodzimierz Osadczy, prof. KUL, Rajmund Klonowski (Litwa), Mirosław Kapcewicz (Białoruś) czy Marcin Siembida ze Stowarzyszenia Razem dla Kresów.

O godz. 17.30 z pl. Litewskiego wyruszy „Marsz Solidarności z Polakami na Kresach”. Po marszu, o godz. 19.30 w Sali Akcji Katolickiej przy parafii pw. Świętej Rodziny, odbędzie się koncert Leszka Czajkowskiego i Andrzeja Kołakowskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl