Związkowcy przeciw zmianom w polskiej oświacie

Na dzisiaj związkowcy Solidarności Regionu Środkowowschodniego w Lublinie, zapowiedzieli przedstawienie działań w związku z protestami, które mają odbywać się w całej Polsce. Strajki są organizowane przeciwko szkodliwym zmianom w systemie edukacji. Przyczyną są zmiany w systemie oświaty, które skutkują obniżeniem jakości kształcenia, a także zwolnieniami nauczycieli.

Jak powiedziała Teresa Misiuk, Przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Regionu Środkowowschodniego, bieżąca sytuacja w polskiej oświacie jest zła. Szkodliwe zmiany w systemie edukacji polegają m.in. na realizacji nowej podstawy programowej, zmianach w systemie oświaty, które obarczyły obowiązkami organy prowadzące i systematycznie powiększano obszar zadań nauczycieli.

Dźwięk: 13.06.12 RI do wiad. Misiuk (o sytuacji w oświacie.)

Jak dodała Teresa Misiuk protesty, które wcześniej organizowała „Solidarność” miały charakter informacyjny i ostrzegawczy i te działania nie są wystarczające. Dlatego związkowcy zapowiadają ostrzejsze formy protestu włączając w to wszystkie organizacje związkowe. Delegaci „Solidarności” zaproponowali kilka pomysłów na protest m. in. Aby szkoły funkcjonowały tylko przez 8 godz. Te działania miałyby pokazać możliwość realizacji pełnych zadań.

Dźwięk: 13.06.12 RI do wiad. Misiuk (o strajkach.)

11 czerwca 2012 roku w Lublinie odbyło się Walne Zebranie Delegatów Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowowschodniego.  Na tym zebraniu zebrali się przedstawiciele związków lubelskiej oświaty, którzy mówili o działaniach podjętych przez ostatni rok jak też planowali rok następny. W czasie tego spotkania omawiano m.in. obecną sytuację w oświacie i możliwe formy protestów oraz stosunek NSZZ „Solidarność” do zapowiadanych zmian w Karcie Nauczyciela. Związkowcy stwierdzają, że jest to swoisty zamach na Kartę Nauczyciela i wyrazili swoje opinie w przyjętych stanowiskach podczas Walnego Zebrania Delegatów. Zebrani wyrazili oburzenie postawą Minister Edukacji Narodowej wobec rozporządzenia o podstawie programowej.

CZYTAJ WIĘCEJ 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl