fot. flickr.com

Lublin: Sąd zezwolił na promowanie dewiacji

Sąd Okręgowy w Lublinie dał zielone światło dla parady homoseksualistów, która jutro przejdzie ulicami miasta. Tym samym uchylił zakaz wydany przez prezydenta.

Zakaz organizacji tzw. Marszu Równości wydał we wtorek prezydent Lublina Krzysztof Żuk, tłumacząc to względami bezpieczeństwa. Wczoraj Sąd Okręgowy uwzględnił odwołanie organizatorów Marszu Równości i uchylił zakazującą manifestacji decyzję prezydenta miasta. Sąd uznał, że wolność zgromadzeń jest podstawową wartością w państwie prawa, a uczestnicy marszu nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa.

– Przesłanki pozwalające na wydanie zakazu odbycia zgromadzenia nie mogą być interpretowanie rozszerzająco, w szczególności nie mogą opierać się wyłącznie na ogólnych prognozach lub przypuszczeniach i muszą uwzględniać wartości i normy wyższego rzędu wynikające z konstytucji i przepisów prawa międzynarodowego – poinformowała Jolanta Szymanowska, sędzia Sądu Okręgowego.

Zadowolenia z decyzji sądu nie krył organizator Marszu Równości.

– Nie mogło być innego wyroku. Sąd zrobił lekcję płatną na koszt państwa prezydentowi Żukowi – powiedział Bartosz Staszewski, organizator tzw. Marszu Równości.

Decyzja sądu – jak podkreślił Tomasz Pitucha, pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny – nie uwzględnia wielu istotnych elementów wpływających na zagrożenie bezpieczeństwa w mieście podczas trwania tego marszu.

– Ten marsz został zorganizowany w tym miejscu w sposób prowokacyjny i jego zabezpieczenie będzie się łączyło z wielkimi kosztami operacyjnymi policji, wszelkich innych służb, żeby uniknąć tam niepożądanych zdarzeń – wskazał Tomasz Pitucha.

Ratusz zapowiedział, że skieruje sprawę do Sądu Apelacyjnego.

– Miasto chce wnieść środek zaskarżenia w postaci zażalenia – powiedział Zbigniew Dubiel, radca prawny Urzędu Miasta Lublin.

To już drugi Marsz Równości; marsz lesbijek, gejów, biseksulasitów i transseksulistów,  który odbędzie się w Lublinie. Marsz, który atakuje katolickie wartości.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl