P. Jaki: Jeżeli chcemy odbudować nasze państwo, to musimy zacząć od reformy wymiaru sprawiedliwości

Wiceminister Patryk Jaki na antenie Jedynki Polskiego Radia powiedział, że aby odbudować polskie państwo, należy zacząć od wymiaru sprawiedliwości.

Wczoraj politycy PiS-u złożyli do Sejmu projekt nowelizacji Prawa o ustroju sądów powszechnych. W ocenie niektórych sędziów to nie przypadek, że został on przedstawiony kilka dni po zapowiedzi akcji sędziów. Za tydzień sędziowie wyjdą z sal sądowych na pół godziny. W ten sposób chcą zasygnalizować rządowi, że nie godzą się na zmiany.

– To jest kabaret i całkowita groteska. To jest dowód na to, że w sądach potrzebna jest radykalna zmiana. Jeżeli sędziowie chcą prowadzić coś w rodzaju strajku włoskiego, to pytanie co mają zrobić obywatele, którzy często przez sędziów są ciągani po salach przez 7 czy 10 lat i nie mogą się doczekać sprawiedliwości. Jeszcze raz chcę powiedzieć – my jesteśmy przekonani, że jeżeli chcemy odbudować polskie państwo, które ma nie być teoretyczne, to musimy rozpocząć od wymiaru sprawiedliwości – mówił Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. Weźmie w niej udział duża część sądów okręgowych, a także kilka rejonowych i apelacyjnych.

W Polsce obecnie istnieje 377 sądów wszystkich szczebli. Pracuje w nich ok 10 tys. sędziów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl