fot. Nasz Dziennik/Marek Borawski

Premier M. Morawiecki nagrodzony medalem Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej

Premier Morawiecki został nagrodzony medalem od Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej (The American Institute of Polish Culture) podczas 46. polonijnego balu w Miami – poinformowała PAP senator Anna Maria Anders, pełnomocnik rządu do spraw dialogu międzynarodowego.

W uzasadnieniu zaznaczono, że premier Mateusz Morawiecki otrzymał nagrodę za „służbę Polsce, przyśpieszenie wzrostu ekonomicznego i sprzyjanie wspaniałym relacjom ze Stanami Zjednoczonymi”.

Senator Anna Maria Anders, która odebrała nagrodę w imieniu premiera wyjaśniła w rozmowie z PAP, że medal jest „specjalnym odznaczeniem dla osób, które bardzo dobrze reprezentują Polskę za granicą, zarówno w wymiarze kultury jak i gospodarki”.

Polsko-Amerykańskie Forum Przywództwa odbywa się 9-11 lutego w Miami, USA. Uczestniczą w nim przedstawiciele polskiej i amerykańskiej administracji (m.in. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak, wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys), organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy.

PAP/RIRM

drukuj