Konwencja Samorządowa Prawicy Rzeczypospolitej

W Warszawie odbędzie się dziś Konwencja Samorządowa Prawicy Rzeczypospolitej. Do stolicy zjedzie kilkuset członków i sympatyków Prawicy Rzeczypospolitej w tym kandydaci do rad gmin, miast i sejmików w zbliżających się wyborach samorządowych.

Wśród zaproszony gości będą m.in. Mariusz Kamiński – wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Gowin, prezes Polski Razem, profesor Bogdan Chazan.

Marek Jurek, prezes partii w przemówieniu programowym będzie mówił, m.in o kierunkach polityki solidarności wobec rodzin i sposobu przełamania kryzysu demograficznego. „Silna, zwarta, mocna rodzina jest fundamentem każdego narodu. Należy zadbać o polskie rodziny i ważne jest, aby rodzina stała się wzorem, standardem, kryterium a nie przedmiotem troski wyborczej” – o to mają zadbać przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej w samorządzie.

Bezpośrednio po zakończeniu uczestnicy konwencji samorządowej udadzą się pod siedzibę KRRiT przy Skwerze Kard. Stefana Wyszyńskiego gdzie o godz. 15.00 odbędzie się pikieta w obronie TV Trwam i Radia Maryja.

W ten sposób Prawica Rzeczypospolitej chce wyrazić sprzeciw wobec dyskryminacji TV Trwam przez organy państwowe.

Prawica Rzeczypospolitej powstała w 2007 roku, aby wznowić w naszym kraju samodzielną politykę chrześcijańsko-konserwatywną. Prawica działa w przekonaniu, że tylko odwołując się do zasad cywilizacji chrześcijańskiej; Polska może odpowiedzieć na zasadnicze wyzwania, przed którymi stoi: budowanie silnego państwa i umocnienie naszej nieodległości, przełamania kryzysu rodziny i zapaści demograficznej, obronę przed kontrkulturą śmierci, realizację rzeczywistej solidarności europejskiej.

RIRM

drukuj