Poznamy dziś nowe propozycje programowe PiS

O godzinie 12.00 w Lublinie rozpocznie się konwencja partii rządzącej. Poznamy na niej nowe propozycje programowe Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński ma zaprezentować filary programu wyborczego PiS. Na początku lipca w Katowicach odbyła się konwencja całej Zjednoczonej Prawicy pod hasłem „Myśląc: Polska”. Jej efektem – jak zapowiadali politycy – miało być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi.

Dzisiejsze propozycje mają być wynikiem kilkunastu sesji plenarnych z udziałem ministrów, ekspertów i członków organizacji pozarządowych.

Senator Jan Maria Jackowski zaznacza, że kolejne konwencje mają na celu między innymi mobilizację wyborców.

– Konwencje są bardzo ważnym elementem kampanii wyborczej, ponieważ nie tylko mobilizują działaczy i polityków, ale również sympatyków i szerokie gremia opinii publicznej. Zazwyczaj mają recepcję również w mediach, nie tylko sprzyjających danemu ugrupowaniu. Są też elementem mobilizującym wyborców w danym regionie. Z tego punktu widzenia trudno wyobrazić sobie dobrą i skuteczną kampanię bez organizowania tego rodzaju wydarzeń – podkreśla.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Na 4-letnią kadencję wybierzemy wtedy 460 posłów i 100 senatorów.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj