fot. 3.PBOT

Żołnierze Gwardii Narodowej Stanu Illinois w USA odbędą tygodniowe szkolenie w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Żołnierze Gwardii Narodowej Stanu Illinois w USA rozpoczną dziś tygodniowe szkolenie w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Będą w nim uczestniczyć wraz z polskimi żołnierzami 32. Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska.

Amerykańscy żołnierze przez najbliższe dwa dni będą brali udział w szkoleniu instruktorskim w Nisku. W poniedziałek, razem z polskimi żołnierzami, rozpoczną wspólne działania taktyczno-ogniowe na poligonie w Nowej Dębie.

Głównym celem spotkania żołnierzy jest realizacja procesu szkolenia zintegrowanego – mówi rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej por. Witold Sura.

– Chcemy zrealizować strzelania bojowe na właściwych odległościach. Chcielibyśmy, żeby odbywały się na obiekcie, który jest do tego dostosowany, ponieważ chcielibyśmy przeprowadzić strzelania sytuacyjne, przygotowawcze. Chcemy zaprosić też podoficerów Gwardii Narodowej, żeby wspólnie wyciągnąć wnioski i podejrzeć, co oni robią, a co moglibyśmy przełożyć na naszych żołnierzy – wskazuje por. Witold Sura.

Gwardia Narodowa Stanu Illinois liczy około 10 tys. żołnierzy wojsk lądowych i ponad 3 tys. w jednostkach powietrznych.

Jest formacją ochotniczą i podlega władzom stanowym, ale może być również skierowana przez rząd federalny do udziału w innych operacjach na przykład w Iraku czy Afganistanie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl