fot. flickr.com

Prognoza pogody na najbliższe dni

Jak informuje IMGW na zachodzie i północnym wschodzie Europy dominować będą wyże, pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Krańce północno-wschodnie Polski będą na skraju wyżu znad Rosji, reszta kraju znajdzie się w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem nad Polską, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarne morskie – na południu i południowym wschodzie ciepłe, na pozostałym obszarze chłodne. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i nieznacznie spadnie.

W sobotę zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na wschodzie, wybrzeżu oraz krańcach północno-zachodnich. Opady deszczu, zwłaszcza na obszarze od Dolnego Śląska, przez Wielkopolskę, po Pomorze i Kujawy, a także miejscami na południowym wschodzie. W rejonie Karpat możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. na Przedgórzu Sudeckim, do 14 st., 16 st. na Dolnym Śląsku oraz miejscami w Wielkopolsce do 21 st., 24 st. w województwach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się z przewagą kierunku południowego. Podczas burz wiatr porywisty.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z opadami deszczu, głównie na obszarze od Pomorza i Warmii, przez Kujawy, Mazowsze, Ziemię Łódzką, po Górny Śląsk i Małopolskę. W Karpatach możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, w Karpatach do 20 mm. Na pozostałym obszarze miejscami większe przejaśnienia i opady tylko miejscami. Temperatura minimalna od 9 st. lokalnie na Pomorzu i Przedgórzu Sudeckim do 15 st., 16 st. na wschodzie i południowym wschodzie. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Podczas burz wiatr porywisty.

W niedzielę zachmurzenie duże, miejscami tylko większe przejaśnienia. Opady deszczu, zwłaszcza na obszarze od Pomorza, Warmii, Kujaw, przez centrum kraju, po Górny Śląsk i Małopolskę. Tutaj opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Na południowym wschodzie i gdzieniegdzie na wschodzie lokalne burze. Wysokość opadów do 15 mm, na południu Małopolski do 20 mm. Na pozostałym obszarze słabe opady deszczu jedynie miejscami. Temperatura minimalna od 10 st. na Pomorzu do 15 st. na wschodzie i południowym wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr na ogół słaby, początkowo wschodni i południowo-wschodni, potem zmienny. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj