fot. flickr.com

Prognoza pogody na 13 i 14 lipca

Jak podaje IMGW, Europa Zachodnia będzie znajdować się pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie znajdować się pod wpływem niżu, który stopniowo przemieszczać się będzie znad Wschodniej Polski nad Białoruś.

Na wschodzie Polski zaznaczać się będzie wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Nad przeważający obszar kraju napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie, jedynie na południowym wschodzie zalegać będzie gorąca, zwrotnikowa masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie wahać się.

W środę na obszarze od Śląska, przez centrum kraju, po Mazury i Podlasie zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów od 15 mm do 25 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie i wybrzeżu początkowo rozpogodzenia; po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. na północnym zachodzie i Suwalszczyźnie do 31 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, na południu Polski południowo-zachodni i zachodni, na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie północno-zachodni i północny, na pozostałym obszarze zmienny. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, miejscami na południowym wschodzie o natężeniu umiarkowanym. Początkowo w Małopolsce, na Podkarpaciu burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Na północnym wschodzie po północy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 13 do 16 st., na Suwalszczyźnie około 11 st., na południowym wschodzie od 16 do 19 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, we wschodniej połowie kraju oraz miejscami na Pomorzu, zmienny. W czasie burz wiatr dość silny i porywisty.

W czwartek zachmurzenie duże. Opady deszczu, miejscami we wschodniej połowie kraju o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 40 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. na północnym zachodzie do 22 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, północno-zachodni, we wschodniej połowie kraju zmienny.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu, przed południem okresami intensywne (3-5 mm/h). Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny. W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj