Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, nad Europą północną i południowo-wschodnią pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu są w zasięgu wyżu z centrami nad Rosją i Wielką Brytanią.

Polska jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Niziny Węgierskiej nad Słowację. Strefa frontów atmosferycznych rozciągająca się początkowo od Dolnego Śląska przez centrum po Lubelszczyznę i Podlasie przemieści się nad zachód i północ kraju.

Z południowego wschodu napływa ciepłe, wilgotne i chwiejne powietrze polarno-morskie.

W niedzielę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego i lokalnie przelotne opady deszczu oraz burze które mogą być z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, a na południowym zachodzie do 25 mm.

Temp. maks. na przeważającym obszarze kraju 18-22 st., cieplej, do 24 st. na północnym wschodzie, a chłodniej w rejonach podgórskich, lokalnie do 16 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich, jedynie podczas burz silniejszy, w porywach do 65 km/h.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 23 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burzy porywisty.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl