fot. flickr.com

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, wschodnia Europa oraz Półwysep Skandynawski znajdą się pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji oraz związanych z nim frontów atmosferycznych. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu rozbudowującego się klina wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi.

Pogodę w Polsce kształtował będzie wtórny niż znad Bałtyku przemieszczający się nad kraje bałtyckie i Rosję. Początkowo w nocy południowa część kraju będzie w strefie oddziaływania chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem napływać będzie chłodna i świeża masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, na północy i w centrum możliwe burze i opad krupy śnieżnej. W górach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów na Warmii i Mazurach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 11 st. do 16 st., chłodniej na Podhalu około 8 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, tylko początkowo na południu i wschodzie do 80 km/h, na Pomorzu do 90 km/h, a w górach do 100 km/h. Wiatr zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy kraju możliwe burze. W górach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów na Warmii i Mazurach do 15 mm. Temperatura minimalna od 3 st. do 7 st., na Podhalu około 0 st., a nad morzem około 9 st.. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w centrum i na wschodzie możliwe również burze oraz opady krupy śnieżnej. Prognozowana wysokość opadów na Warmii i Mazurach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. do 17 st., chłodniej na Podhalu i Suwalszczyźnie od 8 st. do 11 st. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 80 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnący, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Temperatura maksymalna około 15 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

PAP

drukuj