fot. PAP/Jacek Turczyk

Dalsze rozmowy europosłów z kandydatem na komisarza ds. rolnictwa J. Wojciechowskim

Kandydat na unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski będzie kontynuował dziś rozmowy z europosłami w Strasburgu. Były europoseł spotkał się już m.in. z delegacjami PO-PSL, PiS, a także pojedynczymi eurodeputowanymi z grupy Socjalistów i Demokratów. Na dziś zaplanowane ma rozmowy z politykami Wiosny.

Janusz Wojciechowski liczy, że jego kandydatura będzie miała poparcie ponad podziałami partyjnymi w Polsce.

– Przedstawiam moją wizje przyszłości rolnictwa europejskiego, zorientowanego bardziej na ochronę środowiska, ochronę klimatu, dobrostan zwierząt. Jest to dobrze przyjmowane przez większość moich rozmówców. Myślę, że to zwiększa moje szanse na poparcie w głosowaniu nad moją kandydaturą. Mam nadzieję, że wszyscy posłowie polscy, bez względu na przynależność polityczną, będą popierali moją kandydaturę, bo to jest obecność Polaka w Unii Europejskiej w miejscu, gdzie decydują się bardzo ważne sprawy. Cały ten wysiłek w tych tygodniach wkładam w to, żeby się jak najlepiej przygotować do wysłuchania, oczywiście przekonać posłów do mojej kandydatury, mojego programu i mojej wizji rozwoju rolnictwa w Europie tak, żeby być merytorycznie przygotowanym do odpowiedzi na nawet bardzo szczegółowe pytania – powiedział Janusz Wojciechowski.

Przesłuchanie Janusza Wojciechowskiego przed komisją ds. rolnych zaplanowano wstępnie na 1 października. Przesłuchania kandydatów na komisarzy mają się zacząć 30 września w Brukseli i zakończyć 8 października.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl