J. Wojciechowski odpowiada na zarzuty sędziów ws. rodziny Bałutów

Europoseł Janusz Wojciechowski w programie Polski punkt widzenia na antenie Telewizji Trwam odpowiedział na kierowane pod jego adresem zarzuty sędzi Ewy Kopczyńskiej ws. podjętej przez nią decyzji o odebraniu dzieci rodzinie Bałutów.

Sprawa dotyczy tragicznej sytuacji w domu Bałutów z Niska. Sąd rejonowy, jak tłumaczył poseł Janusz Wojciechowski, z niezrozumiałych powodów odebrał rodzinie prawo do wychowywania dzieci. Dwie córki – Klaudię i Kingę – umieścił w ośrodku społeczno-wychowawczym. Najmłodsza Sabina jest w rodzinie zastępczej.

Jako pierwszy o sprawie informował „Nasz Dziennik”. Rodzina trafiła do programu Duda-pomoc, a swoje wsparcie zaoferował jej kierujący prezydenckim Biurem Pomocy Prawnej w Warszawie Janusz Wojciechowski. Na blogu AiD, a także na antenie Telewizji Trwam europoseł odpowiedział na zarzuty kierowane pod jego adresem ze strony pani sędzi Ewy Kopczyńskiej, orzekającej ws. rodziny Bałutów.

W swoim liście otwartym napisała pani, że sąd podał tylko najmniej drastyczne szczegóły. Pani Sędzio – jak mam to rozumieć – zabrała pani dzieci z innych powodów, niż te, które pani podała w uzasadnieniu? Anonimowe opinie, nieujawnione fakty, nieznane powody – przecież to jest Pani Sędzio straszne nadużycie. Sąd co innego ustala, a co innego pisze w uzasadnieniu? Ukrywa przed stronami prawdziwe motywy orzeczenia? Skandal!” – pisał Janusz Wojciechowski na blogu AiD.

We wtorkowej rozmowie w programie Polski punkt widzenia, europoseł Prawa i Sprawiedliwości wskazywał na pochopną decyzję Sądu Rejonowego w Nisku.

W tej rodzinie nie było przemocy, nie było alkoholu, nie było narkomanii, żadnej demoralizacji. Nie dość, że sąd odebrał dzieci rodzicom, to jeszcze zostały one rozdzielone. Dwoje dzieci jest w domu dziecka. Jedno (najmniejsze) zostało oderwane od piersi matki i jest w rodzinie zastępczej (…) Sędziowie, zamiast bronić złej sprawy, powinni się raczej zastanowić nad tym, jak nie dopuścić do podobnych błędów w przyszłości – mówił Janusz Wojciechowski.

Słowa europosła były odpowiedzią na list sędzi Ewy Kopczyńskiej. W piśmie skierowanym do prezesa Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu pisała ona m.in.: „Europoseł Janusz Wojciechowski zajął się tą sprawą i w artykułach na łamach gazety Nasz Dziennik i innych czasopism oraz felietonach przedstawianych w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, podając nieprawdziwe, niczym nie poparte informacje wywołał wielką debatę społeczną, która zaowocowała falą nienawiści nie tylko do mojej osoby, mojej rodziny, ale też pracowników sądu i innych służb współpracujących z sądem”.

Oficjalną Uchwałę ws. decyzji Sądu Rejonowego w Nisku wydał wcześniej Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu. [CZYTAJ]

Pełna treść listu sędzi Ewy Kopczyńskiej do prezesa Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, a także odpowiedź europosła Janusza Wojciechowskiego dostępna [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl