fot. twitter.com/michaldworczyk

M. Dworczyk: J. Wojciechowski jest doskonałym kandydatem na komisarza UE ds. rolnictwa

Janusz Wojciechowski jest doskonałym kandydatem na komisarza Unii Europejskiej ds. rolnictwa. Nie ma merytorycznych przesłanek, by nie został zatwierdzony powiedział w Polskim Radiu szef KPRM Michał Dworczyk.

Kandydat na komisarza ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski nie dostał we wtorek zielonego światła od koordynatorów komisji rolnictwa, co mogłoby zakończyć procedurę jego przesłuchania. Europosłowie zażądali, aby odpowiedział na dodatkowe pytania.

Procedura jest w toku, nie ma co prowadzić przedwczesnych spekulacji – zaznaczył w Polskim Radiu szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Jestem przekonany, że Janusz Wojciechowski jest doskonałym kandydatem i mam nadzieję, że zostanie zatwierdzony, bo nie ma merytorycznych przesłanek, by stało się inaczej. Natomiast trzeba przyznać, że oponenci polityczni PiS, a przoduje w tym znowu Grzegorz Schetyna, robią wiele zarówno na forum krajowym, jak i międzynarodowym, aby zdyskredytować rząd Prawa i Sprawiedliwości, i podejmują działania, które obiektywnie są szkodliwe z punktu widzenia państwa polskiego – zwrócił uwagę Michał Dworczyk.

Polski rząd nie przewiduje wystawienia kandydata rezerwowego i podtrzymuje kandydaturę Janusza Wojciechowskiego. Dobrze oceniono też jego przesłuchanie w Parlamencie Europejskim. Prawo i Sprawiedliwość liczy, że w przyszył tygodniu kandydatura Janusza Wojciechowskiego zostanie zaakceptowana.

 

RIRM

drukuj