fot. PAP/EPA

15. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – w całym kraju zaplanowano uroczystości

W całym kraju odbywają się uroczystości przy okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się specjalny szczyt zwołany z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego.

15-lecie członkostwa Polski w Unii będzie świętować wiele polskich miast. W Puławach z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy zaplanowano Piknik Europejski. Para Prezydencka spotka się z mieszkańcami miasta ok. godz. 15.45. W programie są liczne koncerty, gry i zabawy dla dzieci, a także konkursy z nagrodami. Będą również mobilne punkty informacyjne dotyczące funduszy europejskich.

W ramach obchodów rozszerzenia Unii Europejskiej z 2004 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, z inicjatywy premiera Matusza Morawieckiego, odbędzie się szczyt Together for Europe – High Level Summit. Na spotkaniu obecni mają być przedstawiciele państw, które w 2004 roku dołączyły do Wspólnoty. Spotkanie rozpocznie się po godz. 10.00. W stolicy będzie przebywał m.in. premier Rumunii.

Z kolei na Krakowskim Przedmieściu w ramach „Festiwalu Europejskiego” odbędzie się m.in. piknik. Zaplanowano też pokaz pt. „Wars i Sawa” w Multimedialnym Parku Fontann. W Gdańsku mieszkańcy będą wspólnie śpiewać hymn Polski i Unii Europejskiej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl