fot. PAP/Waldemar Deska

W Bydgoszczy odbyły się uroczystości z okazji 10-lecia przyjęcia sakry biskupiej przez ks. abp. J. R. Pawłowskiego

Ksiądz arcybiskup Jan Romeo Pawłowski obchodzi 10-lecia przyjęcia sakry biskupiej. Uroczystości jubileuszu odbyły się w Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy.

Dokładnie dziesięć lat temu – 30 kwietnia 2009 roku – ks. abp Jan Romeo Pawłowski przyjął sakrę biskupią.

– Dziesięć lat to jest jeszcze takie raczkowanie, to jeszcze nie jest żaden jubileusz, no ale już trochę się wydarzyło. Ktoś mi powiedział, że się wydarzyło już nawet na 25 lat w moim życiu – powiedział ks. abp Jan Romeo Pawłowski.

Ksiądz arcybiskup święcenia kapłańskie przyjął w 1985 roku. Sześć lat później rozpoczął służbę w dyplomacji Watykanu. W 1993 został Kapelanem Ojca Świętego, a w 2005 roku jego prałatem honorowym. Wraz z przyjęciem sakry biskupiej został nuncjuszem apostolskim w Kongo i Gabonie. Od prawie czterech lat jest delegatem do spraw nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

– Co było najważniejsze, to realizowanie w różnych sytuacjach, do których Kościół mnie posłał, mojego zawołania biskupiego, które od 10 lat niosę ze sobą, to znaczy potrzeba, żeby Chrystus wzrastał i to starałem się robić – podkreślił kapłan.

Uroczystości jubileuszu księdza arcybiskupa Jana Romeo Pawłowskiego odbyły się w Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy. To tam dziesięć lat temu przyjął sakrę biskupią.

– Chodźmy razem do przodu. 10, 20 lat, czy 50 – Pan Bóg tylko wie, ile będziemy razem jeszcze chodzić. Ale starajmy się tworzyć na tej ziemi początek nieba – akcentował ks. abp Jan Romeo Pawłowski.

Ks. abp Jan Romeo Pawłowski jest obecnie jednym z najwyższych polskich urzędników kościelnych w Watykanie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl