fot. TV Trwam

Bydgoszcz: Trwają uroczystości z okazji 30. rocznicy powstania Radia Maryja

W Bydgoszczy odbywają się dziś uroczystości związane z 30. rocznicą powstania Radia Maryja. Centralnym punktem jest Msza św. sprawowana w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej. Eucharystii przewodniczy i homilię głosi ks. bp Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz diecezji bydgoskiej. Toruńska rozgłośnia rozpoczęła nadawanie dokładnie 30 lat temu – 8 grudnia 1991 r. – w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Początkowo audycje Radia Maryja docierały do słuchaczy z okolic Torunia i Bydgoszczy. Dzięki przekazowi satelitarnemu i internetowemu dziś „Katolicki głos w Twoim domu” odbierany jest na całym świecie.

Dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, podkreśla, że misją katolickiej rozgłośni jest ewangelizacja, głoszenie prawdy.

– Prawdą jest Pan Jezus. Sam powiedział: „Ja jestem Prawdą, Drogą i Życiem”. Do prawdy trzeba ludzi wychować tak, żeby jej chcieli. Co to jest prawda? Klasyczna definicja: zgodność rozumu z rzeczywistością. Jeżeli wychowa się człowieka do prawdy, to dojdzie do prawdy, że jest Bóg i Bóg żyje. Radio jest po to, aby prowadzić do poznania prawdy – wskazał Dyrektor Radia Maryja.

W ciągu 30 lat wokół Radia Maryja wyrosło wiele dzieł, m.in.: „Nasz Dziennik”, TV Trwam, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej oraz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

 

radiomaryja.pl

drukuj