fot. pixabay.com

Bydgoszcz: Policjanci w mieszkaniu znaleźli ponad 1 kg marihuany

Policjanci interweniujący w związku z głośnym zachowaniem lokatora jednego z mieszkań w bloku w Bydgoszczy znaleźli w szafie ponad kilogram marihuany – poinformował w poniedziałek kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

O głośnym zachowaniu lokatora policję poinformowali mieszkańcy bloku na osiedlu Bartodzieje. Policjanci prewencji, którzy pojechali pod wskazy adres, już po otwarciu drzwi mieszkania wyczuli intensywny zapach marihuany. W mieszkaniu, wynajmowanym przez 26-latka było trzech mężczyzn, którzy twierdzili, że tylko rozmawiają.

Policjanci na stole zauważyli śladowe ilości marihuany. Kilka gramów tego narkotyku miał przy sobie 28-letni kolega lokatora.

Policjanci w otwartej szafie zauważyli wagę elektroniczną. Wówczas funkcjonariusze przystąpili do przeszukania mieszkania. W salonie w szafie znaleźli trzy worki z suszem roślinnym i kolejną wagę elektroniczną, a pod ubraniami jeszcze ukryte cztery worki z suszem. Po ich zważeniu i wstępnym badaniu okazało się, że jest to ponad kilogram marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 50 tys. zł.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej izby zatrzymań. W toku gromadzenia materiału dowodowego ustalono, że znaczna ilość narkotyków należała do 26-latka. Śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i handlu nimi. Zarzut posiadania zabronionych substancji usłyszał również jego o dwa lata starszy kolega.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl