fot. twitter.com/alfaromeoracing

Formuła 1 – bolid Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentowany w Warszawie

Bolid zespołu Formuły 1 Alfy Romeo Racing Orlen został oficjalnie zaprezentowany w poniedziałek w Warszawie na uroczystej gali w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. W uroczystości uczestniczyli kierowcy teamu Robert Kubica, Fin Kimi Raikkonen, Włoch Antonio Giovinazzi i szef zespołu Frederic Vasseur.

„Jesteśmy sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, stąd na miejsce prezentacji wybraliśmy stolicę Polski. Orlen to firma globalna działająca na sześciu kontynentach, nasze produkty są w ponad 100 krajach. Dlatego inwestujemy w sport, który ma zasięg globalny, dzięki temu budujemy markę, jej rozpoznawalność” – powiedział otwierając uroczystość prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Szef koncernu dodał, że motorsport pozwala firmie na promocję swoich wyrobów, inwestowanie w sport przynosi wiele pozytywnych efektów.

„To jest wielka uroczystość, po raz pierwszy zorganizowana w Polsce. Dziękuje wszystkim za promocję marki Orlen” – zakończył Daniel Obajtek.

Dotychczas nowe bolidy na sezon 2021 pokazały McLaren i Alpha Tauri. W poniedziałek zaprezentowano w Warszawie nowy model Alfy Romeo – C41. W samochodzie został zamontowany silnik Ferrari najnowszej generacji.

„Chcę podziękować prezesowi Obajtkowi za to, że nas zaprosił do Warszawy. Emocje związane z prezentacją są dzisiaj spore, to święto naszego sponsora tytularnego i marki” – podkreślił w swoim wystąpieniu szef Alfy Romeo Vasseur. Dodał, że po pokazie kolejne emocje czekają fanów od 12 do 14 marca, gdy na torze w Bahrajnie odbędą się pierwsze testy „na żywo”. Będę w nich uczestniczyli wszyscy trzej kierowcy ekipy.

„To niesamowite wydarzenie, po raz pierwszy tej rangi w Polsce” – przyznał Robert Kubica. Dodał, że jego praca jako kierowcy rozwojowego nadal będzie miała duże znaczenie dla teamu.

„Gdy mamy znacznie ograniczone możliwości testowania na torze, moja praca w symulatorze ma szczególne znaczenie. Ale oczywiście, tak jak wszyscy, czekam na pierwsze jazdy, aby poznać nowy bolid” – zaznaczył.

Antonio  Giovinazzi nie krył, że zaprezentowany w Warszawie bolid C41 jest najładniejszy, jaki widział w czasie swoich trzech lat startów w tej ekipie.

„Czekam już na pierwsze testy” – dodał.

Doświadczony Kimi Raikkonen, obecnie najstarszy stażem kierowca w F1, także podkreślił, że z niecierpliwością czekał na prezentację.

„Przede wszystkim cieszę się, że mogę zobaczyć ten bolid. To dla nas spora niewiadoma. Zmieniły się niektóre zasady. Mam nadzieję, że uplasujemy się wyżej niż rok temu. Pewne wyobrażenie będziemy mieć za kilka tygodni, po testach. I za nieco ponad miesiąc, po pierwszym wyścigu” – powiedział Fin.

Obostrzenia związane z pandemią COVID-19 spowodowały, że w Warszawie odbyła się prezentacja wirtualna. Jak się okazało, nowa C41 jest rozwinięciem modelu C39. Ograniczenia prac rozwojowych, na które zgodziły się ekipy F1 sprawiły, że poprawki konstrukcyjne nie objęły bardzo szerokiego zakresu. Najbardziej widać zmianę przedniego nosa bolidu, który jest węższy niż poprzedni.

W samochodzie zapewne zmieniona jest podłoga, co wymusiły zmiany regulaminowe ograniczające siły docisku. W ten sposób szefowie F1 walczą o obniżenie kosztów całkowitych, w których sporą część stanowiło ogumienie.

Nie ma większej zmiany kolorystyki, nadal dominuje biel i czerwień.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl