fot. flickr.com

Warszawa: zatrzymano internetowych oszustów

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Warszawie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwa internetowe. Mężczyźni oferowali sprzedaż armatury grzewczej i hydraulicznej przez internet, ale nie dostarczali towaru. W ten sposób w całej Polsce mogli oni oszukać 145 osób na kwotę ponad 280 tys. złotych.

Zatrzymani to Dariusz W., Adam L. i Marcin P. Mężczyźni od połowy 2016 r. sprzedawali przez jedną z firm w czterech sklepach internetowych armaturę grzewczą i hydrauliczną. Podejrzani pobierali od klientów pieniądze za zamówiony towar, jednak nie wywiązywali się z umów i nie dostarczali zakupionego sprzętu oraz urządzeń.

W siedzibie firmy oraz w mieszkaniach podejrzanych policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, przenośne nośniki pamięci, telefony oraz dokumentację z prowadzonej działalności. Według ustaleń policji, na takich przekrętach mężczyźni mogli oszukać 145 osób na kwotę ponad 280 tys. zł. Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

TV Trwam News/RIRM

drukuj