fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

W niedzielę ulicami stolicy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę, 20 września, ulicami stolicy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 12.00 na Placu Zamkowym. Finał Marszu zaplanowano pod kościołem pw. Świętego Krzyża, gdzie o godz. 13.00 odprawiona zostanie Msza św. dla uczestników manifestacji.

„Wspólnie brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który zaplanowano na niedzielę, 20 września, w Warszawie.

„Dostrzegamy, że rodzina stała się dziś obiektem ataków ze strony liberalnych i lewicowych ideologii. Chcemy postawić temu tamę i nie dopuścić do zanegowania rodziny i zniszczenia instytucji małżeństwa” – zaznaczył Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny podkreślają, że będzie to manifestacja przywiązania do wartości prorodzinnych, afirmująca rodzinę oraz instytucję małżeństwa i wartości pro-life. [czytaj więcej]

„Chcemy stawiać na promocję rodziny jako wspaniałej wartości, na której oparty jest nasz ład cywilizacyjny i która jest elementem naszego naturalnego porządku. Chcemy również afirmować małżeństwo oraz domagać się zwiększenia prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych. W komisjach sejmowych znajduje się projekt >>Zatrzymaj Aborcję<<, którego przyjęcie oznaczałoby zlikwidowanie tzw. przesłanki eugenicznej i statystycznie uratowanie blisko 1000 istnień ludzkich rocznie” – wskazał Paweł Ozdoba.

Prezes fundacji dodał również, że Marsz dla Życia i Rodziny nie jest skierowany przeciwko komukolwiek, ale „jest wyrazem sprzeciwu wobec nachalnej i agresywnej promocji ideologii sprzecznych z wartościami chrześcijańskimi”.

O godz. 13.00 w kościele pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu odprawiona zostanie Msza święta dla wszystkich uczestników manifestacji. Celebrował ją będzie ks. Dominik Chmielewski.

Organizatorzy zapowiadają również, że w Marszu dla Życia i Rodziny weźmie udział niezwykły gość specjalny, choć nie precyzują, o kogo chodzi.

„Niestety jeszcze nie możemy zdradzić, kto zaszczyci nas swoją obecnością, ale zapewniam wszystkich, że będzie bardzo ciekawie. Zachęcam, by być z nami w niedzielę na Placu Zamkowym” – powiedział Paweł Ozdoba.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny. Więcej informacji można znaleźć [tutaj].

Centrum Życia i Rodziny

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl