Warszawa: Trwają rekolekcje „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”

„Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” – pod takim hasłem na PGE Narodowym w Warszawie ruszyły dziś rekolekcje. Na młodzież, która weźmie udział w tym modlitewnym spotkaniu, czekają Msze św., adoracje, konferencje i świadectwa.  Będą też koncerty i niespodzianki.

Rekolekcje skierowane są nie tylko dla ludzi młodych. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą wielbić Boga.

Ks. Rafał Jarosiewicz, współorganizator, wskazał, że „spotkanie młodych na PGE będzie duchowym telemostem z Watykanem”. A jak przypomniał kapłan, obecnie trwa tam synod biskupów poświęcony właśnie młodzieży.

­ Stadion Młodych to wydarzenie, które wpisuje się bardzo mocno w życie Kościoła w kluczu rozpoczętego synodu poświęconego młodym. Będzie to taki duchowy telemost z Watykanem i innymi krajami, które podobne wydarzenia zainicjowały. I tak, jak powiedział ks. bp Edward Dajczak, młodzi, z jednej strony, zbiorą się by się razem modlić i prosić o to, aby rzeczywiście można było odkrywać nowe drogi ich wzrastania w wierze. Będą też młodzi, którzy przyjdą na to wydarzenie jako osoby niewierzące, poszukujące Boga. Dlatego też specyfika tego wydarzenia jest bardzo szeroka – tłumaczy ks. Rafał Jarosiewicz.

Rekolekcje „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” organizuje Fundacja SMS z Nieba. Organizatorzy spodziewają się, że na spotkanie modlitewne przybędzie około 70 tys. osób. Pełny program spotkania można zobaczyć [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl