fot. episkopat.pl

Ks. bp Marian Florczyk: Pomóżmy młodzieży w słuchaniu Jezusa

Słowo „słuchać” jest jednym z najczęściej powtarzanych na synodzie. W sposób szczególny podkreśla się potrzebę tego, aby Kościół słuchał głosu młodzieży. To bardzo ważne, ale naszym zadaniem jest przede wszystkim pomóc młodzieży słuchać głosu Jezusa – powiedział ks. bp Marian Florczyk w sobotę podczas trzeciego dnia roboczego synodu.

“Wiele jest wśród nas dobrej młodzieży, która realizuje się w Kościele, słuchając nauki Jezusa. Ci zaś, którzy są poza Kościołem, nie muszą słuchać Kościoła, oni powinni słuchać Jezusa. Jeśli będą słuchać Jezusa, to będą również w Kościele, ku własnemu pożytkowi. Słuchając Jezusa, znajdą szczęście” – podkreślił ks. bp Marian Florczyk na zakończenie dyskusji w grupach roboczych poświęconych pierwszej części roboczego dokumentu synodalnego (Instrumentum laboris).

“Wielką wartością pracy w grupach jest wielka troska o to, by nasza refleksja była dla całego Kościoła, a nie tylko dla Europy. Jednocześnie, chcemy, aby była ona świadectwem życia Kościoła, a więc tego wszystkiego, co jest tajemnicą Boga we wspólnocie Kościoła. To jest główny motyw, który nam towarzyszy, będąc wpisany w życie wspólnoty oraz warunków, w jakich młodzi przeżywają swoją młodość, mając swoją godność i ważne miejsce w Kościele” – zauważył ks. bp Marek Solarczyk na zakończenie kolejnego dnia obrad.

W sobotę 6 października uczestnicy synodu obradowali w grupach roboczych, omawiając pierwszą część dokumentu roboczego synodu „Instrumentum laboris”, który jest poświęcony analizie rzeczywistości, w jakiej żyje współczesna młodzież oraz działaniom, jakie Kościół podejmuje, by wyjść im naprzeciw.

BP KEP

drukuj