Księża odpowiedzialni za ruchy katolickie spotkali się w Warszawie

Pod przewodnictwem delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów Katolickich i Stowarzyszeń Katolickich, ks. abp. Józefa Kupnego, odbyło się w Warszawie spotkanie kapłanów odpowiedzialnych za ruchy katolickie w Polsce. 

Spotkanie to przede wszystkim okazja do wymiany doświadczeń i zintensyfikowania pracy. Jak zauważył metropolita wrocławski, ruchy katolickie mają olbrzymi potencjał.

„Trzeba należytą uwagę poświęcić członkom tych ruchów, trzeba im towarzyszyć i myślę, że właśnie te spotkania pomagają nam zrozumieć ich znaczenie, rolę ruchów w Kościele. Dają też pewien wgląd, bo Kościół jest żywym organizmem; tu ciągle rodzi się coś nowego. Proszę sobie wyobrazić, że po Światowych Dniach Młodzieży rodzą się nowe inicjatywy, także oddolne, od młodzieży. Nie można tego tak pozostawić, ale tym młodym trzeba towarzyszyć” – podkreślił ks. abp Józef Kupny.

Metropolita wrocławski przypomniał, że do ruchów i stowarzyszeń katolickich należy w Polsce ok. 3,5 mln osób.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl