fot. twitter.com

Warszawa: Msza św. w intencji papieża Franciszka w 7. rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską

W Warszawie odbędą się dziś główne obchody 7. rocznicy wyboru papieża Franciszka w Świątyni Opatrzności Bożej. „W tym roku do naszych modlitw papieskich, włączamy także dziękczynienie za pontyfikat św. Jana Pawła II w 100. rocznicę jego narodzin” – zapowiedział ks. abp Salvatore Pennacchio, który będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z udziałem Episkopatu Polski.

Msza św. w intencji papieża Franciszka zostanie odprawiona o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Z nuncjuszem apostolskim w Polsce koncelebrować będą: metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki oraz księża biskupi uczestniczący w tych dniach w Warszawie w 386. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosi emerytowany metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II.

„W tym roku będziemy także dziękować Ojcu Świętemu za kanonizację św. Jana Pawła II i zbliżającą się beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Spotkajmy się na Eucharystii w sanktuarium Opatrzności Bożej!” – zaprosił ks. kard. Kazimierz Nycz i zachęcił do modlitwy za papieża i Kościół w parafiach, wspólnotach i rodzinach.

We Mszy św. wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, parlamentarzyści oraz korpus dyplomatyczny. Przybędą także wierni obu warszawskich diecezji, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich.

Podczas uroczystości wystąpi Chór Archikatedry Warszawskiej oraz Tibi Domine z kościoła Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego.

Ks. kard. Jorge Mario Bergoglio SJ z Argentyny został wybrany na papieża 13 marca 2013 r. w wieku 76 lat. Jest 266. biskupem Rzymu, pierwszym papieżem z Ameryki. Został wybrany w drugim dniu konklawe, w piątym głosowaniu. Jako pierwszy przybrał imię Franciszek. Program swego pontyfikatu zawarł w adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium” z 2013 r.

episkopat.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl