fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba: Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny jest odpowiedzią na zakusy lewicowych ideologów, którzy chcą zniszczyć rodzinę i instytucję małżeństwa

Chcemy przestrzec przed lewicowymi ideologiami, które bardzo mocno atakują rodzinę i nasz naturalny ład, porządek, w którym funkcjonujemy. Nie ma na to zgody naszej i polskich rodzin, stąd też na marszu będziemy ostrzegać przed edukacją seksualną w wydaniu Światowej Organizacji Zdrowia, programami prowadzącymi do deprawacji dzieci, lewicową agendą, promowaną przez wiele zachodnich instytucji, koncerny medialne i potężne zachodnie firmy. To nie jest marsz przeciwko jakimkolwiek osobom. To nie jest marsz będący wrogo nastawiony do kogokolwiek. Jest on pozytywną odpowiedzią na zagrożenia, które się pojawiają – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1305818811304742912

W najbliższą niedzielę 20 września odbędzie się w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 na Placu Zamkowym w Warszawie.

– Tegoroczny marsz rozpocznie się na Placu Zamkowym 20 września. Rozpoczynamy na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta. Tam będą okolicznościowe przemowy ze strony Centrum Życia i Rodziny. Wśród osób, które zabiorą głos, będzie m.in. pani kurator Barbara Nowak. Następnie przemaszerujemy pod kościół Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, więc trasa marszu nie będzie zbyt długa. Zapraszamy wszystkich Państwa także z dziećmi, z maluchami. Trasa nie jest długa, więc myślę, że nie będzie zbyt męcząca dla Państwa pociech. Specjalnie dla dzieci przewidzieliśmy dodatkowe atrakcje. Bezpośrednio po marszu zapraszamy wszystkich do kościoła Świętego Krzyża na godzinę 13.00. Bezpośrednio po marszu wchodzimy do kościoła, a tam sprawowana będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Dominika Chmielewskiego w intencji wszystkich uczestników marszu. Po Mszy świętej ksiądz Dominik Chmielewski przedstawi specjalną konferencję dedykowaną z okazji Marszu dla Życia i Rodziny dla wszystkich chętnych, którzy będą w kościele – poinformował Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1306261130617253893

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny jest odpowiedzią na zakusy lewicowych ideologów, którzy chcą zniszczyć rodzinę, instytucję małżeństwa – podkreślił.

– Chcemy przede wszystkim pozytywnie podejść do sprawy i pokazać, jaką wspaniałą wartością jest rodzina, życie rodzinne i rodziny wielopokoleniowe. Pragniemy podkreślić, że bronimy prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wskazujemy na wspaniałe wzorce, które mamy w swojej historii oraz chcemy wspominać myśli świętego Jana Pawła II, który był nazywany Papieżem Rodziny. Podczas marszu będziemy mówić o tym, jak ks. kard. Stefan Wyszyński ostrzegał przed różnymi zagrożeniami dla rodziny – wskazał Paweł Ozdoba.

Nie mamy wątpliwości, że największą bitwą XXI wieku będzie bitwą o rodzinę, stąd też marsz będzie miał dwa wymiary – kontynuował.

– Pierwszy pozytywny, afirmujący rodzinę i prawo do życia. Drugi, o którym świadczy nasze hasło: „Wspólnie brońmy rodziny”, chcemy przestrzec przed lewicowymi ideologiami, które bardzo mocno atakują rodzinę i nasz naturalny ład, porządek, w którym funkcjonujemy. Nie ma na to zgody naszej i polskich rodzin, stąd też na marszu będziemy ostrzegać przed edukacją seksualną w wydaniu Światowej Organizacji Zdrowia, programami prowadzącymi do deprawacji dzieci, lewicową agendą, która jest promowana przez wiele zachodnich instytucji, koncerny medialne i potężne firmy zachodnie. To nie jest Marsz przeciwko jakimkolwiek osobom. To nie jest marsz będący wrogo nastawiony do kogokolwiek. Jest on pozytywną odpowiedzią na zagrożenia, które się pojawiają. To okazja do pokazania, jakie wspaniałe wzorce mamy do naśladowania – powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny.

https://twitter.com/Marsz_dla_Zycia/status/1301068157348708353

Centrum Życia i Rodziny pracuje także nad nowelizacją ustawy dot. dewastacji oraz niszczenia polskich symboli narodowych, pomników oraz miejsc kultu religijnego.

– Jeśli chodzi o kroki prawne, to mogę zdradzić, że pracujemy nad nowelizacją ustawy traktującej o sprawach dewastacji i niszczenia polskich symboli narodowych, pomników narodowych oraz miejsc kultu religijnego. W tym momencie jesteśmy na etapie przygotowywania projektu ustawy, który będzie radykalnie zwiększał kary za ewentualne profanacje symboli religijnych, obrazę uczuć religijnych oraz zniszczenie pomników nawiązujących do polskiej historii. To jest kontynuacja naszej akcji, którą prowadziliśmy jakiś czas temu, a która była dostępna na stronie https://stopwandalom.pl/. Tam zbieraliśmy podpisy poparcia pod apelem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, aby zajął się tym tematem i doprowadził do zaproponowania nowych rozwiązań legislacyjnych. One by sprawiały, że osoby chcące popełnić ten chuligański czyn, sprowokować i niszczyć symbole religijny i narodowe, po prostu byłyby zniechęcane bardzo wysokim wymiarem kary. Taką propozycję wkrótce przedstawimy panu ministrowi i mamy nadzieję, że będzie do niej nastawiony przychylnie. Ostatecznie chcielibyśmy, aby taka ustawa została zgłoszona w Sejmie i przegłosowana, tak abyśmy mogli w przyszłości uniknąć takich sytuacji, z jakimi w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia – mówił nasz rozmówca.

My nikogo się nie obawiamy, my po prostu alarmujemy, że bardzo niebezpieczne lewicowe ideologie zagrażają polskim rodzinom i dzieciom – zaakcentował Paweł Ozdoba.

– Agenda lewicowa jest niebezpieczna nie tylko dla małżeństwa i rodziny, ale także dla dzieci, ponieważ atakuje je w różnoraki sposób. Agenda lewicowa pojawia się chociażby w różnorodnych produkcjach filmowych, do których dostęp mają dzieci. Także w bajkach pojawiają się elementy prowadzące do bardzo radykalnej edukacji seksualnej, która pokazuje aspekt seksualności tylko i wyłącznie od strony ewentualnej przyjemności. Ta edukacja seksualna jest propagowana w konkretnych programach, które już są prowadzone w naszym kraju jak chociażby program Zdrowe Love w Gdańsku, czy programy przedstawione w deklaracji LGBT+, która była prezentowana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Te programy prowadzące do deprawacji dzieci albo już obowiązują, albo wkrótce zaczną obowiązywać – powiedział działacz pro-life.

Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny cały czas poszukują wolontariuszy.

– Poszukujemy wolontariuszy na warszawski Marsz dla Życia i Rodziny, ponieważ każdego roku zbieramy do puszek pieniądze od uczestników marszu, które następnie w całości przekazujemy na warszawski Dom Samotnej Matki, który jest prowadzony przez warszawską kurię. Jesteśmy w stałym kontakcie z księdzem dyrektorem pracującym w warszawskiej kurii, który pomaga nam w tym logistycznie. Każdego roku przekazujemy środki na wsparcie Domu Samotnej Matki w Warszawie. Te pieniądze są wykorzystywane na remont domu, niezbędne wyposażenie, salę rehabilitacyjną. Zapraszam wszystkich chętnych do zaangażowania się w zbiórkę. Jeśli ktoś chciałby podjąć ten trud, to wystarczy się z nami – Centrum Życia i Rodziny – skontaktować. Można zatelefonować pod numer 22 629 11 76 – poinformował prezes Centrum Życia i Rodziny.

 

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1305984129855631360

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1305213363828465664

https://twitter.com/Marsz_dla_Zycia/status/1305884080798564352

Jakub Gronczakiewicz/radiomaryja.pl

drukuj