fot. PAP/Paweł Supernak

Decyzją sądu Artur W., burmistrz dzielnicy Włochy, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zadecydował, że Artur W., burmistrz dzielnicy Włochy, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Samorządowiec został zatrzymany przez CBA we wtorek. Tego samego dnia zatrzymano też przedsiębiorcę budowlanego Sabriego B. Obu mężczyznom prokuratura postawiła zarzuty dot. korupcji.

– Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 200 tys. złotych w związku z pełnioną funkcją publiczną burmistrza dzielnicy Włochy w zamian za przychylność w korzystnych decyzjach administracyjnych dotyczących nieruchomości przy ulicy Łopuszańskiej w Warszawie. Sabri B. usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej w kwocie 200 tys. złotych burmistrzowi dzielnicy Włochy w zamian za przychylność w załatwianiu korzystnych decyzji administracyjnych dotyczących nieruchomości przy ulicy Łopuszańskiej w Warszawie – mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Samorządowiec – jak wynika z informacji CBA – został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych. Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Artur W. wziął pieniądze od przedsiębiorcy budowlanego, a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny.

Niedługo po zatrzymaniu Artura W. prezydent stolicy złożył wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy o odwołanie go z funkcji burmistrza Włoch.

 

RIRM

drukuj