Kolejne niekorzystne sondaże dla Gronkiewicz–Waltz

Na tydzień przed referendum w Warszawie pojawiają się kolejne niekorzystne sondaże dla prezydent Hanny Gronkiewicz–Waltz.  

PO zamówiła TNS POLSKA sondaż, z którego wynika, że 13 października 37 proc. mieszkańców stolicy wybiera się na referendum ws. odwołania prezydent Warszawy; 66 proc. z nich zamierza głosować za odwołaniem prezydent. By referendum było ważne wystarczy 30 proc. frekwencja.

Wszystko wskazuje na to, że kampania PO zniechęcająca Warszawiaków do pójścia na głosowanie nie przynosi skutku – zauważa poseł Beata Szydło.  Wiceprzewodnicząca PiS, zaznacza, że mieszkańcy nie pozwolą sobą manipulować i to właśnie odzwierciedlają przedreferendalne sondaże.

– To jest pokazanie żółtej kartki politykom platformy, którzy nawołują żeby nie pójść na referendum. Referendum jest prawem każdego obywatela do wyrażenia swojej opinii czy postawienia pytań w sprawach, które są dla niego ważne i istotne. Odbieranie takiego prawa z jednej strony jest arogancją władzy, z drugiej strony sprawia wrażenie, że politycy PO czegoś się obawiają. Jeżeli PO uważa, że stolica jest dobrze rządzona i Hanna Gronkiewicz-Waltz jest dobrym prezydentem to powinni zachęcać do tego żeby pójść do referendum. Jeżeli niczego się nie boją to powinni poddać się  temu osądowi społecznemu – podkreśla poseł Beata Szydło.

„Wielka Warszawa może być wzorem” pod tym hasłem w południe w Warszawie  rozpocznie się  konwencja PiS. Zaplanowano wystąpienia prezesa  partii Jarosława Kaczyńskiego, szefa stołecznych struktur PiS Mariusza Kamińskiego oraz prof. Piotra Glińskiego.

Spotkanie ma na celu pokazać Warszawiakom i wszystkim Polakom, że istnieje plan lepszego zarządzania stolicą, bo ten który jest do tej pory po prostu źle funkcjonuje – powiedziała poseł Beata Szydło, wiceprzewodnicząca PiS.

– Warszawa jest miastem, które powinno być lepiej zarządzane. Chcemy o tym powiedzieć, chcemy pokazać jakie są możliwości i propozycje. Dzisiaj w Warszawie odbędzie się konwencja PiS. Będą w niej uczestniczyli przedstawiciele PiS ze struktur warszawskich; ci wszyscy którzy mają wizję Warszawy i chcą powiedzieć Polakom, że Warszawa może być dobrze rządzona. Myślę, że Warszawa jest takim miastem, które może być przykładem dla innych miast w Polsce. Warto o tym mówić i o to walczyć – podkreśla poseł Beata Szydło.

W południe zbiera się również Rada Polityczna SP. Liderzy partii będą debatować m.in. o referendum ws. odwołania Gronkiewicz – Waltz, a także zaprezentują swojego kandydata na prezydenta stolicy – Ludwika Dorna. Spotkanie ma też na celu zachęcić Warszawiaków do udziału w referendum.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl