Trwa konwencja PO i Nowoczesnej w Warszawie

W Warszawie trwa wspólna konwencja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Totalna opozycja przedstawia swoje propozycje programowe. Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość pyta Platformę o jej niezrealizowane obietnice z przeszłości.

Najważniejszą obietnicą przedwyborczą totalnej opozycji jest to, że odsunie od władzy Prawo i Sprawiedliwość. PO opiera na tym swój cały przekaz. Dlatego PiS pyta Platformę o jej program.

Platforma i Nowoczesna przekonują, że twierdzenia Prawa i Sprawiedliwości o braku programu są bezpodstawne.

 – Otóż PO, Koalicja Obywatelska ma program samorządowy, przygotowany na najbliższe wybory – zarówno deklarację samorządową Koalicji Obywatelskiej, w której zawarliśmy naszą wizję ustroju, wizję samorządu terytorialnego po wygraniu wyborów parlamentarnych. Ale do wyborów samorządowych przygotowaliśmy 16 programów regionalnych – mówił Jacek Protas, szef samorządowego sztabu Koalicji Obywatelskiej.

Prawo i Sprawiedliwość zadaje Platformie Obywatelskiej nowe pytania.

 – My dzisiaj pytamy PO: co z waszymi obietnicami z lat 2007-2015? Co z waszymi dziesiątkami obietnic, które złożyliście Polakom, co z waszymi setkami obietnic, które złożyliście Polakom również w regionach? – pytał Tomasz Poręba.

Partia rządząca na konferencjach w całej Polsce będzie wyliczać niespełnione obietnice PO w poszczególnych regionach. Na Mazowszu ich lista jest długa.

 – Powstanie III linii metra, budowa nowoczesnej hali sportowej, budowa dwóch nowych mostów, stworzenie Parku Centralnego. Tych inwestycji zapowiadanych przez Platformę po prostu nie ma. Jeżeli chodzi o Mazowsze, to nie zrealizowano obietnicy związanej z budową Szybkiej Trasy Kolejowej nr 8, budową linii kolejowej Płock-Modlin czy utworzeniem Parku Technologicznego w Radomiu – wyliczał Tomasz Poręba.

Prawo i Sprawiedliwość uruchomiło także stronę internetową www.programPO.pl, na której prezentuje wszystkie niespełnione obietnice Platformy Obywatelskiej.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj