fot. Monika Bilska

„Marsz dla Życia i Rodziny” w Kołczygłowach

W przypadające dziś święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w parafii diecezji pelplińskiej w Kołczygłowach przejdzie „Marsz dla Życia i Rodziny”.

Poprzedza go Eucharystia o godz. 10.00 w kościele pw. Chrystusa Króla. Cieszę się, że wszyscy razem, którzy troszczymy się o życie, możemy dziś przybliżyć tę tematykę i dać świadectwo – mówił proboszcz parafii ks. Paweł Młyński.

 – W tym dniu, kiedy obchodzimy urodziny Matki Bożej, chcemy uczcić każde życie, bo to Maryja jest tą, która daje to życie, które zbawia. Dlatego chcemy zachęcić wszystkich, by duchowo połączyli się z nami na naszej Mszy św. Po niej ruszymy w „Marszu dla Życia i Rodziny”. Następnie pójdziemy na wspólny piknik, gdzie chcemy cieszyć się życiem i radością rodzin. Na koniec będzie puszczony różaniec ukształtowany z balonów z naszą modlitwą. Ten gest ma być symbolem zabrania spraw naszego codziennego życia – wyjaśniał ks. Paweł Młyński.

Marsz organizowany jest przy współpracy z Centrum Życia i Rodziny. Patronat nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj