fot. czir.org

D. Kowalski: Dzięki rodzinie uczymy się kochać i żyć. Dzięki rodzinie istniejemy. Bądźmy 19 września wszyscy razem na Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny

Całymi rodzinami zamanifestujmy to, co w życiu człowieka jest najważniejsze – rodzina, w której doświadczamy miłości, uczymy się życia i odpowiedzialności. Dzięki rodzinie uczymy się kochać i żyć. Dzięki rodzinie istniejemy. Dzięki rodzinie przetrwała Polska – mówi Dariusz Kowalski, aktor.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1436721203385884679

19 września ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Pochód dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godzinie 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie.

– 19 września to bardzo ważna data, dlatego że tego dnia odbędzie się Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Chciałbym z całego serca zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które rozpocznie się o 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie – zachęcił Dariusz Kowalski.

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1437526916597170180

Hasłem przewodnim wydarzenia są słowa: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Jak wskazują organizatorzy Narodowego Marszu Życia i Rodziny, powołujący się na badania CBOS, aż 30 proc. młodych Polaków w trudnych chwilach nie może liczyć na własnego ojca [czytaj więcej].

Dariusz Kowalski akcentował, że ojciec jest filarem rodziny.

– Tegoroczny marsz wyruszy pod hasłem: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ojciec to jest ktoś, kto jest filarem rodziny. Mamy w tym roku błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, którego nazywamy Ojcem Narodu. Nich on będzie wzorem, obok św. Józefa, którego rok obchodzimy. Tatusiowie, ojcowie, bądźcie! Bądźcie ze swoimi rodzinami na co dzień, ale bądźcie też 19 września wszyscy razem na Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny – wskazał aktor.

Marsz dla Życia i Rodziny zwieńczy Msza św. dla wszystkich uczestników pochodu. Organizatorami wydarzenia są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny. Patronat medialny nad radosnym wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj