fot. pixabay.com

Stop dyktaturze mniejszości! Centrum Życia i Rodziny sprzeciwia się karom za „mowę nienawiści” i apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy

Lewicowi politycy koalicji rządzącej zapowiadają zmiany w Kodeksie karnym i penalizowanie tzw. mowy nienawiści. Centrum Życia i Rodziny wskazuje, że przyjęcie takich rozwiązań doprowadzi do ograniczenia wolności słowa i ocenzurowania katolików niezgadzających się na promocję postulatów środowisk LGBT i agendy gender.

Centrum Życia i Rodziny przestrzega przed planami środowisk lewicowych, które chcą zmian w Kodeksie karnym i wprowadzenia sankcji za „mowę nienawiści”. Przywołując doświadczenia i mechanizmy w krajach, które wprowadziły takie regulacje, Fundacja wskazuje na niebezpieczne konsekwencje takich zapisów.

„Widzimy, do czego doprowadziło wprowadzenie podobnych przepisów w krajach Zachodu. Osoby »nieprawomyślne« relegowane są ze szkół, wyrzucane z pracy, ogranicza się im możliwość funkcjonowania w mediach społecznościowych. »Wielki Brat« skanuje te społeczeństwa swoją tęczową źrenicą, a karą za »myślozbrodnię« jest eliminacja z życia publicznego” – czytamy na stronie stopdyktaturze.pl.

 
Jak podkreśla organizacja, te rozwiązania będą wstępem do dalszej przebudowy życia społecznego: wprowadzania instytucji związków partnerskich, a następnie „małżeństw jednopłciowych”. Postawieniem kropki nad „i” będzie przyznanie im prawa do adopcji dzieci.

Dlatego Centrum Życia i Rodziny zwróciło się do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o przeciwstawienie się próbom ograniczania wolności słowa przez lewicowych radykałów. Apel w tej sprawie można znaleźć i podpisać [tutaj].

„Wepchnięcie pojęcia »mowy nienawiści« do języka przepisów i orzecznictwa, a także debaty publicznej spowoduje tylko jej ograniczenie. Oskarżenie o mowę nienawiści będzie (i już zaczyna być) jak zaklęcie rzucane na przeciwnika, żeby zamknąć mu usta i wyeliminować z dalszej rozmowy” – wskazuje Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Fundacja przypomina również, że obowiązujące w Polsce przepisy zapewniają już ochronę tym, którzy mogą być znieważani lub zniesławiani.

„Kodeks karny zakazuje „nawoływania do nienawiści” na tle różnic np. narodowościowych czy etnicznych oraz znieważania grupy lub jednostki ze względu na jej przynależność do tej grupy” – podkreśla Centrum Życia i Rodziny.

Dlatego wprowadzenie dodatkowych przepisów, będzie służyło jedynie do cenzurowania i ograniczania wolności osób nieakceptujących postulatów zwolenników radykalnej rewolucji światopoglądowej.

 

Centrum Życia i Rodziny

drukuj