fot. https://prezydent.pl

Prezydent A. Duda weźmie udział w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Para prezydencka przebywa z wizytą w USA. Szef państwa polskiego Andrzej Duda weźmie dziś udział w debacie generalnej 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

O godz. 18.00 czasu lokalnego prezydent Andrzej Duda wygłosi przemówienie na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jak przekazał rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski, przemówienie będzie dotyczyło trzech głównych kwestii: sytuacji związanej z COVID-19, bezpieczeństwa naszej części Europy oraz prymatu prawa międzynarodowego.

Przywódca RP został poproszony przez stronę amerykańską o zaprezentowanie polskich doświadczeń w ramach walki z pandemią, a także przedstawienie pomysłów na transformację energetyczną.

Drugi format aktywności polskiego prezydenta będzie związany z rozmowami z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii o sytuacji na granicy z Białorusią – poinformował dziennikarzy Błażej Spychalski.

– Prezydent odbędzie także spotkania indywidualne z Sekretarzem Generalnym ONZ czy prezydentem Brazylii. Będą inne spotkania, o których będziemy informowali na bieżąco. (…) Prezydent spotka się z Polakami zamieszkałymi w stanie New Jersey – to duży stan, gdzie mieszka ponad 560 tysięcy osób pochodzenia polskiego. To piąty pod względem wielkości stan USA – powiedział Błażej Spychalski.

Prezydent Andrzej Duda odbędzie podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych także dwa spotkania dotyczące gospodarki. Jedno z nich, orgaznizowane przez Atlantic Council, będzie poświęcane Inicjatywie Trójmorza. Głowa państwa wraz z pierwszą damą odwiedzą miejsce uświęcone krwią poległych w atakach z 11 września 2001 roku. Para prezydencka spotka się z osobami pochodzenia polskiego, które pomagały w zwalczaniu skutków tragedii.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl