fot. pixabay.com

Amerykańskie miasta płacą za urlop kobietom, które decydują się na zabijanie nienarodzonych dzieci

Organizacja Students for Life of America informuje o doniesieniach w sprawie dodatkowego płatnego dnia urlopu dla pracowników miejskich trzech lokalizacji po dokonaniu tzw. aborcji. Przedstawicielka studenckiej organizacji pro-life Caroline Wharton poinformowała, że nowa polityka została wprowadzona w Pittsburghu w stanie Pensylwania, w Portland w stanie Oregon oraz w Bostonie w stanie Massachusetts.

W przypadku dwóch pierwszych miast pracownikom miejskim przysługują trzy dni w pełni płatnego urlopu żałobnego w sytuacji, gdy dojdzie do poronienia. Jednak według stanowych urzędników tzw. aborcja kwalifikuje się również jako „utrata ciąży”. Rozporządzenie w Portland idzie nawet tak daleko, że wyraźnie zaznacza, iż tzw. aborcja nie musi być „uznana za medycznie konieczną”, aby kwalifikować się do tego urlopu. Prawo dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Natomiast miasto Boston płaci pracownikom za 12 tygodni aborcyjnego urlopu pod przykrywką „urlopu rodzicielskiego”.

„Jeśli zwolennicy aborcji upierają się, że nienarodzone dzieci są tylko zlepkami komórek, a nie prawdziwymi dziećmi, to nie powinno być nic do opłakiwania po aborcji. Nie udzielamy urlopu żałobnego w przypadku kolonoskopii, prawda? Jeśli aborcja jest nieszkodliwą procedurą medyczną, nie ma miejsca na płatny urlop żałobny po tzw. aborcji” – napisała Wharton w artykule opublikowanym na łamach Townhall.

Caroline Wharton wskazała w krytycznym tekście na kłamstwa ruchów proaborcyjnych, które konsekwentnie utrzymują, że tzw. aborcja zarówno farmakologiczna, jak i chirurgiczna, jest bezpieczna dla kobiety i nie stanowi zagrożenia dla jej stanu zdrowia.

„Jeśli zwolennicy aborcji chcą argumentować za płatnym urlopem aborcyjnym tym, że kobiety potrzebują czasu na rekonwalescencję po aborcji, to nie podlega żałobie. Podważa to również ich kłamstwo, że aborcje są bezpieczne i łatwe, mit szeroko propagowany przez przemysł aborcyjny. Po raz kolejny ta polityka jest niewłaściwa” – podkreśliła.

Students for Life of America stawia ważne pytanie: dlaczego urlop rodzinny (żałobny lub rodzicielski) powinien być udzielany komuś, kto świadomie zdecydował się, by nie mieć rodziny – nawet do tego stopnia, że zabił członka rodziny?

StudentsForLife.org

drukuj