[TYLKO U NAS] J. Januszewski: PiS wprowadził do Sejmu wielu posłów na postulatach obrony życia. Powinni spełnić obietnice wyborcze

Wszystko dotyczy przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości, bo to właśnie PiS wprowadził do Sejmu wielu swoich posłów, właśnie na postulatach obrony życia poczętego – wskazał w środowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja Jacek Januszewski z fundacji „Życie i Rodzina”. Odniósł się w ten sposób do blokowania projektu „Zatrzymaj Aborcję”.

Okazją do poruszenia tematu obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” będzie kampania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości oraz spotkania polityków z obywatelami. Do apelowania w sprawie jak najszybszego przyjęcia projektu wzywa m.in. „Nasz Dziennik”. [czytaj więcej]

– Każda okazja (…) jest dobra do tego, by przypominać o projekcie „Zatrzymaj Aborcję”. Te spotkania odbędą się w siedmiuset miejscowościach, więc każdy z nas będzie miał okazję porozmawiać z politykami – podkreślił Jacek Januszewski.

Obrona życia poczętego była jednym z ważniejszych postulatów w kampanii wyborczej do Sejmu – przypominał gość Radia Maryja.

– Wszystko dotyczy przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości, bo to właśnie PiS wprowadził do Sejmu wielu swoich posłów właśnie na postulatach obrony życia poczętego. Wielu posłów właśnie dzięki takim postulatom dostało się do Sejmu, jak choćby pani Halina Szydełko z Rzeszowa. Tak naprawdę PiS nie potrzebuje opozycji do uchwalenia tej ustawy. To oni obiecywali wyborcom, że tą sprawą się zajmą i to od nich powinniśmy domagać się rozwiązania sprawy aborcji w Polsce – zaznaczył.

Jacek Januszewski nie oczekuje pomocy opozycji, która jasno deklaruje, że projekt nie odpowiada jej linii programowej.

– Opozycja wprost deklaruje, że chce utrzymać obecne prawo albo wręcz je pogorszyć, więc nie oczekiwałbym, że z tego typu środowisk przyjdzie jakakolwiek pomoc. Są pojedynczy posłowie, którzy potrafili się wyłamać z partyjnej dyscypliny i zagłosować jak na katolickich posłów przystało – powiedział Jacek Januszewski w „Aktualnościach Dnia”.

Całość nagrania dostępna [tutaj].

 

RIRM

drukuj