„Nasz Dziennik” zachęca, by na spotkaniach z politykami PiS poruszać temat procedowania projektu „Zatrzymaj aborcję”

Przedwyborcze spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości z obywatelami to dobra okazja by zaapelować o jak najszybsze przyjęcie projektu „Zatrzymaj aborcję” – zwraca uwagę „Nasz Dziennik”.

Na początku stycznia posłowie skierowali go do prac w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Ta jednak do tej pory nie zajęła się projektem.

„Nasz Dziennik” zachęca, by mówić o obronie życia podczas spotkań przedwyborczych, które PiS chce zorganizować nawet w siedmiuset miejscowościach. Fundacja Życie i Rodzina rozpoczęła z kolei akcję „Zadzwoń do posła”, w której zachęca, by telefonować do parlamentarzystów w sprawie projektu. Na stronie akcji można znaleźć adresy i numery biur poselskich.

 Jacek Januszewski z fundacji Życie i Rodzina w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja podkreśla, że potrzebna jest stała mobilizacja w sprawie projektu chroniącego życie poczęte.

Nacisk społeczny jest w zasadzie kluczowy. Do tej pory 830 tysięcy zebranych podpisów nie zdołało przekonać posłów do zmiany prawa. Mamy nadzieję, że jeżeli ten nacisk będziemy kontynuować, będziemy dzwonić do biur poselskich i pytać posłów o projekt „Zatrzymaj aborcję” właśnie w czasie spotkań przedwyborczych, to może uda się ten cel osiągnąć. Natomiast potrzebna jest nasza stała mobilizacja, tak żeby politycy czuli na plecach oddech swoich wyborców, żeby wiedzieli, że cały czas patrzymy im na ręce, że cały czas kontrolujemy to, co dzieje się z projektem „Zatrzymaj aborcję” – akcentuje Jacek Januszewski.

Projekt „Zatrzymaj aborcję” znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Podpisało się pod nim 830 tysięcy osób.

RIRM

drukuj